News

Skandali/ Domatet lyhen me bojë, shalqiri rritet me stimulantë, ja cilat...

0
Fiks Fare zbuloi se fermerët përdorin stimulantë dhe hormone në rritjen dhe pjekjen e fruta-perimeve. Në një vëzhgim në Lushnjë dhe Berat, “hambarin” e...

Lypësi që u bë një milioner donte ta shpërblente zonjën që...

0
25 vjet më parë, 17-vjeçari Ai Rongfeng la fshatin e tij me dy miqtë e tij dhe u nis për në ‘Taizhou City’ në...

Peqin, një teatër nga fëmijët me aftësi të kufizuar

0
Për herë të parë në qytetin e Peqinit është ngritur një staf teatral me persona me aftësi të kufizuara me pjesëmarrës kryesisht fëmijët, ku...

“Lali Eri nuk do rikandidojë në Tiranë, nuk e do Edi...

0
Për Kryetaren e LSI-së, Monika Kryemadhi, mazhoranca nuk do të rikandidojë Erion Veliajn për Bashkinë e Tiranës. E ftuar në emisionin “5 Pyetje nga Babaramo”,...

Siguracionet e makinave/ Vendoset kufiri minimal për çdo kategori, ja sa...

0
Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare ka miratuar primin e rrezikut për sigurimin e detyrueshëm motorik për çdo kategori mjeti, ku vihet re një rënie në...

Jetë sheikësh me paratë e shqiptarëve/ Meta dhe Kryemadhi “të zhytur”...

0
Pasuria kreut të shtetit, Ilir Meta, të paktën ajo e deklaruar në ILDKPKI arrin një vlerë prej miliona eurosh. Meta dhe bashkëshortja e tij Monika...

Tubimi i paligjshëm, ja sa vite burg rrezikojnë Basha-Kryemadhi & Co

0
Ndër veprat penale për të cilat i ka paditur policia Lulzim Basha, Monika Kryemadhin, etj, janë ajo e pjesëmarrjes në tubime të paligjshme, si...

Familja martonte mbrëmë djalin, sot i duhet të hapë dyert e...

0
Nga aksidenti i ndodhur mëngjesin e sotëm kanë dalë në dritë të tjera detaje. Familja Murataj e cila martonte mbrëmë djalin, sot i duhet...