News

Nxënësit dolën për të pastruar plazhin dhe gjetën këtë objekt të...

0
Një grup nxënësish në Tajvan zbuloi kohët e fundit diçka absolutisht të mahnitshme Nxënësit e shkollës fillore po merreshin me pastrimin e një plazhi aty...

VIDEO/ “Ma hoqe trurin”, i ftuari nuk përmbahet por puth në...

0
Një incident i papritur ka ndodhur gjatë një transmetimi të drejtpërdrejt të edicionit informativ në kanalin italian “Tgr”. Teksa në studio ishte i ftuar Gene...

Meteoalb bën njoftim të rëndësishëm. Ja cfarë parashikojnë sinoptikanët për 13...

0
Meteoalb ka nxjerrë tablonë termike për muajin prill dhe thotë se nga kjo e shtunë e deri në datën 20 të këtij muaji, temperaturat...

Policia qëllon me armë në mes të qytetit, dalin pamjet e...

0
Disa të shtëna me armë kanë terrorizuar qytetin e Lezhës, ditën e sotme. Por, ka qenë policia e këtij qyteti, e cila është detyruar që...

Tirana rrezikohet nga sulme terroriste

0
Anëtaret e rezistencës iraniane (muxhahedinët), të cilët janë nën sigurinë e Shqipërisë janë të rrezikuar, teksa mund të ndodhin sulme terroriste, nga regjimi iranian. Kështu...

E mbani mend çiftin që ju ka bërë të qeshni me...

0
Tre vite më parë kur në "E diela shqiptare" organizohej loja mes çifteve që konsistonte në gjetjen e fjalëve nga njëri partner, ndërkohë që tjetri...

Bëhuni gati, moti surprizon sërish në fundjavë (e sidomos të djelën)

0
Moti për këtë fundjavë parashikohet që të jetë jo vetëm i çuditshëm por edhe jashtë rrjedhës së zakonshme të muajit prill. Sipas Meteoalb, moti do...

Gazetarja shqiptare rrëfen pengun për djalin e saj: U përpoqa shumë,...

0
Nëse ka një gjë për të cilën shqiptarët brengosen kur emigrojnë jashtë vendit ajo është gjuha mëmë, shqipja jonë e bukur. E me sa duket...