Tag: pyetje logjike

Provoje veten, testi i thjeshtë i njerëzve më të zgjuar në...

0
Ky test është i thjeshtë, por vetëm të mençurit mund ta zgjidhin. Katër të burgosur janë të vendosur njëri pas tjetrit në disa shkallë. Ata...

Test shikimi. Gjeni miun brenda lepujve per 10 sekonda

0
Çfarëdo që ju keni bërë, nderpriteni, është koha për të marrë një pushim të shkurtër dhe të testoni shikimin tuaj. Testet e shikimit vërtetojnë nëse...

Asnjë se gjen, Sa numra dalloni ne foto?

1
Ne e dimë që i doni iluzionet optike dhe sfidat e mprehjes vizuale, prandaj sot ju sjellim një të re, e cila po çmend...

A mund ta gjeni zemrën e fshehur mes elefantëve? Ai qe...

0
Artisti i talentuar që ndjek fotografitë të cilat bëjnë që të provokojnë trurin e njerëzve, ka publikuar një fotografi tjetër, pikërisht pranë ditës së...

Ky veprim po cmend rrjetet! Cila eshte pergjigja e sakte? Më...

0
Përgjjigjet që zakonisht japin komentuesit në këtë quiz, i cili për të thënë të vërtetën ka vite që qarkullon nga të katër anët e...

Cilin do të ndihmonit të parin? Ky test tregon shumë mbi...

0
Psikologët arrijnë të zbulojnë një pjesë të karakterit të njeriut përmes zgjedhjeve që ai bën në jetë. Kështu për shembull, nëse shihni foton sipër ku...

Nëse e dalloni gruan e dytë për 5 sekonda, keni inteligjencë...

0
Artisti gjerman, Jörg Dustervald është i specializuar në këtë gjë. Një nga veprat e tij është bërë tepër e popullarizuar në internet. Jorg ka...

Test! Gjeni gabimet në këtë foto që vetëm 2% e njerëzve...

0
Dëshironi të ndiheni si një detektiv i vërtetë? Shikoni këtë foto me vëmendje dhe përpiquni të kuptoni nëse gjithçka në këtë foto është në...

Sa 3-sha ka në këtë foto? Vetëm 1% e njerëzve gjejnë...

0
Së fundmi një nga testet që po çmend rrjetet sociale është një figurë që të kërkon të gjesh  numrin e treshave që ndodhen në...

Gota Misterioze: Në cilën prej gotave ka më shumë ujë?

0
Është vërtetuar nga shkencëtarët shumë kohë më parë se enigmat jo vetëm që përmirësojnë kujtesën tuaj, por edhe rrisin aftësitë tuaja të të menduarit....
54,500FansLike
120FollowersFollow
8FollowersFollow
880SubscribersSubscribe