Tag: vitrine

Mësoni këto gjëra për 1 minut dhe jeta juaj do ndryshojë...

0
Ka aq shumë që mund të mësojmë që do të mundësonin një jetë më të lehtë. Lista më poshtë është e përbërë nga 6...

Këto 10 çudira shqiptare i habisin të gjithë të huajt që...

0
Shqipëria vendi i çudirave dhe paradokseve të mëdha, por sa më shumë që po hapemi me botën aq më shumë pa mend po i...

Pas vdekjes së gruas mbolli 6000 Pemë: ja se çfarë shihet...

0
Pas 33 vitesh martese Janet u nda nga jeta për shkak të një ataku kardiak. Bashkëshortit të saj, Winston, ju shemb bota përpara syve,...

Pas konfliktit me nusen e braktis nënën në azil. Mbas 8...

0
Një histori e trishtë azili. Nëna ribashkohet me djalin, vite më pas Programi “Dua të të bëj të lumtur” i Arbana Osmanit, solli emocione të...

Më thuaj në ç’fakultet je, të të them ç’thonë njerëzit për...

0
Fakulteti i Shkencave të Natyrës Fjalët thonë që në FSHN përfunduan të gjithë ata shpirtra optimistë që synuan mjekësinë dhe nuk ia dolën. Gabim i...

Ëndërroni të jetoni dhe punoni në Kanada, këto janë 7 mënyrat...

0
Kanadaja pranon mijëra emigrantë çdo vit, por me profesione të caktuara dhe mbi bazën e rregullave tepër rigorozse të emigrimit. Në ndryshim nga “Llotaria Amerikane”...

Të gjesh dashurinë në azil, historia e veçantë e dy të...

0
Historia si kanë përfunduar në azil është e trishtë… por ata rrëfejnë si fati dhe dashuria u buzëqeshi sërish. Dashuria nuk njeh moshë dhe as...

Në Finlandë, Fëmijët Flenë në Kuti Kartoni: Kur ta Mësoni Përse...

0
Edhe përsa i përket amësisë, ka mendime të ndryshme, shpesh për shkak të traditave të çdo vendi. Për shembull, shumë njerëz do ta konsideronin torturuese...

10 punët më të mira në Amerikë

0
Mendoni se është e pamundur të gjesh një punë nga mijera vende te reja pune, që paguan jashtëzakonisht mirë dhe që me të vërtetë...

Të huajt në Shqipëri, 10 gjëra që iu pelqejne dhe 10...

0
Të huajt që vijnë në Shqipëri, teksa përpiqen të integrohen në kulturën tonë, hasin në disa gjëra që iu pëlqejnë dhe në disa të...
54,500FansLike
120FollowersFollow
8FollowersFollow
880SubscribersSubscribe