Tag: shqiptaret ne amerike

Shqiptari vjen nga Amerika me pushime në vendlindje: Këtu është 500...

0
Prej 31 vitesh ne Amerike, shqiptari thote se atje i merr malli vetem per njerezit dhe asgje tjeter, jemi mesuar dhe kemi vazhduar jeten....

Shqiptaret ne SHBA. Ja sa kushton punësimi i një dadoje

0
Nëse jeni lodhur nga rritja e shpenzimeve për kujdesin e fëmijëve, paketoni valixhet tuaja dhe zhvendosuni në New Hampshire ose Dakotën e Veriut. Të dy...

10 punët më të mira në Amerikë

0
Mendoni se është e pamundur të gjesh një punë nga mijera vende te reja pune, që paguan jashtëzakonisht mirë dhe që me të vërtetë...

Të marrësh Green Card nuk është e lehtë. Ekzistojnë tri mundësi.

0
Green Card ja mundësitë e tjera si mund ta fitoni perveç Lotarise Të marrësh Green Card nuk është e lehtë. Ekzistojnë tri mundësi. Sipas Gazetes Panorama,...

S’e donte më, amerikani paguan mafian shqiptare për t’i vrarë gruan...

0
Policia amerikane ka vënë në pranga një predikues në Minesota. Ai akuzohet për vrasjen e bashkëshortes së tij. Mediat lokale shkruajnë se Stephen Allëine, 44...

Vrasja e studentit shqiptar në Amerike, ja e vërteta tronditëse

0
Pas lajmit se një student 21-vjeçar nga Shqipëria u ekzekutua me tre plumba në Filadelfia të Shteteve të Bashkuara të Amerikës pas sherrit me...

Aktori shqiptar prezanton vilën e tij luksozene ne Hollywood, 38 milionë...

0
Shqiptarët mund të mburren me një aktor që luan në Hollyëood, dhe ka qenë pjesë e shumë filmave me famë botërore. Jim Belushi është aktori...

Juna Skenderi, 21 vite ne Amerike: Si është të jesh emigrant...

0
Juna Skënderi nuk ka dalë prej Shteteve të Bashkuara të Amerikës që prej 21 vitesh. Fjalë-shpejtë dhe gazmore, ajo mund të përshkruhet si një...

Tjetër dramë dëbimi nga SHBA: burri qan me lot ndarjen nga...

0
Një tjetër rast i dhimbshëm dëbimi nga Amerika, prej emigrantëve shqiptarë. Denada Rondo pritet që të kthehet në atdhe të hënën, pasi kishte shkuar...

Nga Bjeshkët në Bronks: udhëtimi ilegal i shqiptarëve drejt Amerikës

0
Vila 3-katëshe e familjes Malaj në qytezën e vogël të Bajzës në Malësi të Madhe ka mbetur thuajse e shkretë. Pronari Palokë Malaj, baba...
54,500FansLike
120FollowersFollow
8FollowersFollow
880SubscribersSubscribe