Aktori shqiptar prezanton vilën e tij luksozene ne Hollywood, 38 milionë USD

1081
0

Shqiptarët mund të mburren me një aktor që luan në Hollyëood, dhe ka qenë pjesë e shumë filmave me famë botërore.

Jim Belushi është aktori me origjinë shqiptare i cili ka patur sukses në vite me rolet e tij në në shumë filma.

Ai së fundmi ka blerë një vilë superluksoze në Kaliforni të Shteteve të Bashkuara të Amerikës me vlerë 38,5 milionë Dollarë.

Aktori me origjinë shqiptare ka treguar shtëpinë e tij për mediat amerikane duke zbuluar se ku jeton.

Vila e aktorit 63-vjeçar ka 6 dhoma gjumi dhe 11 banja. Ndërkaq vila e tij është e rrethuar me gjelbërim.

Jim Belushi e ka vizituar disa herë Shqipërinë ku ka qenë pjesë e aktiviteteve të ndryshme./a.k/noa.al/

[spu popup=”3523″]Shqiptaret ne Amerike[/spu]