Saturday, December 5, 2020

News

Dua të bëhem presidenti i parë shqiptar i Amerikës!

0
Djaloshi shqiptaro-amerikan Erjon Mersimi i zgjedhur mes 250 nxënësve më të mirë të shkollave të mesme në SHBA, për të vizituar kryeqytetin Washington DC....

Ky vend ka shumë punë por mungojne punëtorët

0
Një numër rekord imigrantësh po shkojne në Suedi, por kjo nuk ka zgjidhur një nga problemet më të mëdha, mungesën e punëtorëve të kualifikuar,...

‘Harrojeni’ Amerikën, Kanadaja hapet më tej për emigrantët, ja mënyrat për...

0
Kanadaja renditet si vendi i parë në botë për lehtësira ndaj emigrantëve. Ndryshe nga çfarë po ndodh me fqinjët e tyre të fuqishëm SHBA-në,...

Nga Bjeshkët në Bronks: udhëtimi ilegal i shqiptarëve drejt Amerikës

0
Vila 3-katëshe e familjes Malaj në qytezën e vogël të Bajzës në Malësi të Madhe ka mbetur thuajse e shkretë. Pronari Palokë Malaj, baba...

Italia “paguan” emigrantët për t’u kthyer në atdhe, përfshihen edhe shqiptarët

0
Vetëm pak ditë më parë, raporti i PWc tregoi se shqiptarët kryesonin listën e azilantëve të 2015 dhe 2016 që ishin ende në pritje...

Fratelli albanesi, salvano l’uomo che si getta in Arno: «Ma non...

0
La banalità del bene: il racconto di due fratelli che sono accorsi dove una persona si era buttato da dieci metri ed era nel...

Mafia in Europa, da quella albanese a quella italiana: le più...

0
La mafia in Europa non è soltanto camorra, cosa nostra o ‘ndrangheta. Per quanto le mafie italiane, pur mantenendo un profilo basso, siano ben...

De Biasi: La prima sera in Albania ho messo la sedia...

0
Gianni De Biasi ritorna a Brescia: «Baggio e Albania, le mie imprese» l’allenatore Gianni De Biasi, risponde alle domande di Ricky Barone. di Andrea Croxatto Ci parli...