Qytetaret serish ne proteste, shikoni cfare ben Rama (Video)

8
0

Nderkohe qe qytetaret jane mbledhur serish ne proteste, Edi Rama, një ditë pasi prezantoi Paketën e Rezistencës Sociale me 7 pika eshte duke zhvilluar një bashkëbisedim për të informuar punonjës në sektorë të ndryshëm për këtë paketë, ndërhyrjet e qeverisë dhe efektet e krizës ndërkombëtare në ekonomi.

Rama po kërkon që të shuajë sa me pare revoltën e qytetarëve, duke iu referuar zhvillimeve dhe rritjes së çmimeve dhe në vende të tjera europiane. Ai tha se vendet dhe popujt e kanë pranuar këtë gjë prandaj duhet ta bejme edhe ne.

Nderkohe edhe diten e sotme qytetaret jane mbledhur te shumte per te protestuar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.