Tag: amerike

10 profesionet më të paguara në Amerikë pa pasur nevojë për...

0
Në një tabelë: Punët më të paguara pa pasur nevoje per diplomë universitare 2017 Recesioni i Madh shkatërroi tregun e punës për punëtorët pa diploma...

Unë nuk iki nga Shqipëria (nga një i kthyer nga Amerika)

0
Më pyesin shpesh “‘pse u ktheve në Shqipëri?” por edhe “pse nuk kthehesh në Shtetet e Bashkuara”, meqë ai vend i mrekullueshëm, m’u bë...

Si i harxhojne amerikanet te ardhurat e tyre

0
Vetem nje ne tre amerikane e dine se sa eshte buxheti i tyre mujor real. Pse eshte e rendesishme kjo? Nese shqetesoheni se nuk...

S’kanë të ndalur sulmet terroriste. Terrori shokon Manhattanin

0
Një kamion u vërsulet këmbësorëve dhe njerëzve me biçikletë në zemër të metropolit botëror, Nju Jork. Tetë vetë ndërrojnë jetë, mjaft vetë u plagosën....

Dua të bëhem presidenti i parë shqiptar i Amerikës!

0
Djaloshi shqiptaro-amerikan Erjon Mersimi i zgjedhur mes 250 nxënësve më të mirë të shkollave të mesme në SHBA, për të vizituar kryeqytetin Washington DC....

‘Harrojeni’ Amerikën, Kanadaja hapet më tej për emigrantët, ja mënyrat për...

0
Kanadaja renditet si vendi i parë në botë për lehtësira ndaj emigrantëve. Ndryshe nga çfarë po ndodh me fqinjët e tyre të fuqishëm SHBA-në,...

Nga Bjeshkët në Bronks: udhëtimi ilegal i shqiptarëve drejt Amerikës

0
Vila 3-katëshe e familjes Malaj në qytezën e vogël të Bajzës në Malësi të Madhe ka mbetur thuajse e shkretë. Pronari Palokë Malaj, baba...

Lajm i mire per Aplikuesit e Llotarise amerikane

0
Lajm i mire per te gjithe aplikuesit e Llotarise amerikane per vitin 2017. Te gjithe ato qe nuk kan fituar ende Llotarine amerikane do...

Ky është shqiptari ‘boss’ në Florida, pronar i 500 Lamborghinëve

0
Kompania e tij nga më të famshmet në Florida, “Tampa” numëron më shumë se 500 Lamborghini-Masseratti ndërsa është edhe pronar i “West Palm Peach”. Ai...
54,500FansLike
120FollowersFollow
8FollowersFollow
880SubscribersSubscribe