News

Dhuratë e pazakontë, protestuesit e kurorëzojnë Ramën “mbret”

0
Pasi Policia Bashkiake u ka hequr simbolin e parë të protestës, Ardit Gjoklajn, të rinjtë e PD-së kanë zbuluar simbolin e dytë. Dhe për çudinë...

FOTO/ Vijnë autobusët elektrikë, ja linja e parë e gjelbër në...

0
Projekti “Tirana Green City” ka nisur. Krahas nismës së guximshme për të mbjellë 2 milionë pemë deri në vitin 2030 dhe për të krijuar...

Kadare, bota tragjike e një shkrimtari, mes maktheve dhe lajkave të...

0
CLAUDIO MAGRIS/ “Ballkani, sipas një thënieje të famshme të Çërçillit, prodhon më shumë histori nga ç’mund të konsumohet. Kjo histori e shkarkuar nga qarkullimi prodhim-konsum,...

Rruga më e rrezikshme në Shqipëri, ky është aksi i vdekjes

0
Në qarkun e Kukësit ka një rrëshkitje dherash e gurësh në aksin nacional Kukës-Shishtavec, duke rrezikuar edhe jetën e kalimtarëve që e përshkojnë këtë...

‘Mos vrit, të lutem jo’, Rozana Radi rrënqeth me poezinë kushtuar...

0
Vrasja e studentes Ariela Murati nga Aldison Belulaj tronditi jo pak opinionin publik në Shqipëri. Prej tre ditësh kjo ngjarje tragjike është tema për...

Momentet prekëse: Sidorela e sëmurë takon të preferuarin e saj Alban...

0
Në emisionin “Shqiptarët për shqiptarët” në ‘News24’ Sidorela rrëfeu një dëshirë personale; ajo ka një idhull. Do donte ta shihte njëherë nga afër kantautorin...

Shkëlzen Berisha rrezikon burgun? Flet për herë të parë ish-kryeministri

0
Ditën e djeshme prokuroria e Tiranës ka lëshuar një fletëthirrje për djalin e ish-kryeministrit Sali Berisha. Burime zyrtare bëjnë me dije se është thirrur për...

Fundi i Tahirit, del fotoja në skaf me Artan Habilajn

0
Nëpërmjet një burimi policor është bërë e mundur sigurimi i një fotoje të ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri në një skaf me kushëririn e...