Varfëri e skajshme, Xhensila përlotet nga dhimbja në sytë e fëmijëve në Kashar

705
0

Xhensila dhe Bes Kallaku janë bërë dje pjesë ë nismes Fundjavë Ndryshe duke ui janë gjendur pranë një prej familjeve të varfëra në Kashar.

Xhensila Myrtezaj dhe aktori Bes Kallaku kanë shkuar për të ndihmuar një familje në nevojë.

Varfëria e tejskajshëm e tyre ka prekur të dy emrat e njohur madje Xhensila është parë me lot në sy.

Ata janë gjendur pranë familjes së Ferit Sorrës, i cili mes halleve të shumta nuk i siguron dot fëmijëve as ushqimin.

Prej kohësh i sëmurë me kancer e plot maraz që fëmijëve të tyre nuk mundi ti lë asgjë edhe pse punoj gjithë jetës. Bes Kallaku dhe Xhensila Myrtezaj iu bashkua Fundjavës Ndryshe dhe sollën plot ndihma e dhurata për 3 ëngjëjt e vegjël

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.