Tjetër lëkundje shënohet në vendin tonë në mëngjes, ja ku ishte epiqendra

998
0

Një tjetër lëkundje sizmike u ndje në vendin tonë gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm.

Tërmeti ishte me magnitudë 3.9 e shkallës Rihter dhe epiqendra ka qenë 16 km larg Mamurrasit dhe 38 km larg Tiranës dhe thellësia ka qenë 31 km.

Gjatë natës janë ndjerë dhe disa paslëkundje të tjera por për fat me magnitudë të vogël.

Sipas sizmiologëve këto jane pasgoditje pas tërmetit te 26 nëntorit

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.