Termet 6,3 ne Kroaci, më i fortë i regjistruar ndonjëherë në vend

267
0

Një tërmet me magnitudë 6.3  i shkallës Richter ka tronditur Kroacinë vetëm pak minuta më parë.

Epiqendra e tij u raportua 9 km nga Sisak dhe 46 km nga Zagreb. Lëkundjet ishin në thellësi 10 kilometër dhe ka shkaktuar lëkundje të forta.

Mediat e huaja raportojnë se lëkundjet e forta janë ndjerë edhe në Itali

Mësohet se njerizit kanë dalë në rrugë të frikuar nga lëkundjet e forta të tërmetit, nuk dihet nëse deri më tani ka të lënduar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.