Kritika nga te gjithë/ Rikthimi i karantinës në Shqipëri? Rama bën deklaratën që nuk pritej

1687
0

Në nje konferencë per shtyp te zhvilluar diten e sotme me gazetarët, kryeministri Edi Rama u pyet edhe në lidhje me shtimin e rasteve me koronavirus në Shqipëri dhe mundësinë se a do te kthehemi perseri ne karantine

Një mbyllje tjetër është diçka më përmasa jashtëzakonisht kritike për të gjithë. Një kontroll i rregullave në hapje me p olici e ushtri për çdo qytetar eshte i pamundur

Rritja e numrit ndodh kur vendet hapen, ne po bëjmë çmos por nuk mendoj që ne duhet ti kthehemi mbylljes dhe që të gjithë duhet ta dinë që virusi nuk ka ikur por qarkullon ende. Dhe ne nuk bëjmë dot mbyllu hapu mbyllu!

Nëse duam të ruajmë këtë trend e te minimizojmë pasojat çdo kush do mbajë përgjegjësin e vetë të tjerat janë llafe. Ne numrin e testeve e kemi rritur, tha Edi Rama.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.