Tag: pune ne gjermani

Punësim sezonal në Gjermani. I riu tregon eksperiencen e tij (Video)

0
Të gjithë studentët që kërkojnë një punë gjatë 3 muajve të verës, mund të aplikojnë deri në fund të janarit për punësim sezonal në...

Bum punësimesh, si Gjermania po tërheq emigrantët e kualifikuar nga Shqiperia.

0
Gjermania po njeh një bum të vendeve të reja të punës. Numri i personave që kanë punuar në ekonominë më të madhe të Evropës,...

Gjermania ka nevojë për 300 mijë punëtorë të kualifikuar

0
Kreu i Agjencisë Federale Gjermane për Punë i kërkon qeverisë të hartojë një ligj që do të lejojë vendin të marrë rreth 300,000 punëtorë...

Punësimi sezonal në Gjermani për 2018 / Kushtet për studentët që...

0
Për të gjithë studentët mbi 18 vjeç, që njohin gjuhën gjermane dhe duan të punojnë në Gjermani, ambasada gjermane njofton se sot më datë...

DW, Gjermani 772.000 vende të reja pune, ja ku të konkurroni?(VIDEO)

0
Republika Federale e Gjermanisë është njëra prej vendeve më të zhvilluara në Bashkimin Evropian, me nivelin e papunësisë më të ulëtin si dhe me...

Vize pune ne Gjermani, ja kushti i vetem qe duhet te...

0
Në tetë muajt e parë të vitit 2017, numri i vizave të punës në Gjermani për shqiptarët, boshnjakët dhe të tjerë nga Ballkani është...

Te jetosh ne Gjermani, hapat qe duhen ndjekur

0
Keto jane disa nga hapat qe duhen ndjekur per ato qe duan te jetojne , punojne apo studjoijne ne Gjermani. Pasaporta dhe viza Për hyrjen në...
54,500FansLike
120FollowersFollow
8FollowersFollow
880SubscribersSubscribe