Sot dita me e nxehte e Qershorit, por ja si pritet te jete moti ne ditët në vijim

3
0

I nxehti afrikan prej disa ditësh ka përfshirë edhe vendin tonë, ku gjatë ditës së sotme është ndier pak më shumë.

Në ditët në vijim pritet të kemi akoma më shumë rritje të temperaturave të cilat pritet të kapin 38 gradë celcius në ditët e fundit të muajit qershor.

Sinoptikanët kanë parashikuar gjithashtu një verë të nxehtë dhe të thatë edhe gjatë muajit korrik.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.