Si u zbulua lidhja jashtëmartesore e biznesmenit dibran që u ekzekutua për vdekje

520
0

Vazhdojnë hetimet në lidhje me vrasjen e Elsi Kosiqit në Maqellarë të Dibrës.

Babai i tre fëmijëve u vra në mesnatë para oborrit të banesës së tij, nga shtetasi Mehmut Gega, 24 vjeç, banues në fshatin Okshatinë.

Policia e Dibrës bëjnë me dije se autori krimit e ka thirrur fillimisht në emër dhe më pas e ka qëlluar atë duke i marrë jetën.

Kosiqi njihej si një person me precedentë të ndryshme penale si dhe pronari i një hoteli në Dibër.

Por, pse u vra nga 24 vjeçari Elsi Kosiqi?

Pavarësisht se policia vuri në pranga autorin e krimit të rëndë, ende nuk ka një version zyrtar se pse 24-vjeçari qëlloi për vdekje në mesnatë biznesmenin.

Burime zyrtare nga policia në Dibër bëjnë me dije se hetimet janë shtrirë në disa pista të ndryshme.

Rikujtojmë që natën e vrasjes Kosiqi kishte udhëtuar për në Maqedoni bashkë me disa persona.

Kjo është një ndër pistat e policisë pasi dyshohet mbi përfshirjen e tij në aktivitete të paligjshme.

“Në Pikën e Kalimit Kufitar Bllatë janë siguruar të dhëna për lëvizjet e Kosiqit.

Nuk mund të themi detaje, por 32-vjeçari ka hyrë dhe ka dalë në kufi me persona të tjerë.

Ne po hetojmë gjithashtu ku ka qenë Kosiqi një natë para vrasjes, nën shoqërinë e kujt ka qenë dhe çfarë kanë bërë matanë kufirit”- deklaruan burime nga policia e Dibrës.

Pista kryesore mësohet se jetë një lidhje jashtëmartesore e fshehtë e biznesmenit, gjë që mund të ketë çuar në krimin makabër nga ana e të riut.

Kanë qënë përgjimet e disa telefonatave të disa personave të cilat kanë hedhur dyshimet e para për motivet e krimit që ka të bëjë me një vajzë.

Pak pas ngjarjes, Policia e Dibrës shoqëroi pesë persona, mes së cilëve ishte dhe autori i dyshuar Mehmut Gega.

Zyrtarisht policia ka deklaruar se bëhet fjalë për konflikt për motive të dobëta. /albeu.com/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.