Çarjet e tokës po rritën gjithnjë e më shumë, hoteli rrezikon të përfundojë në det

504
0

Një hotel është afër rrezikut për t’u shembur dhe për të rënë në det – me tokën që pritet të “shkëputet” nga ora në orë, pasi një çarje e madhe e tokës po rritet gjithnjë e më shumë.

Sipas mediave të huaja, Cara Strom, pronare-menaxhere e hotelit Anchor Blue në Anchor Bay pranë Minehead, Somerset, thotë se të çarat filluan të shfaqen më 14 mars.

Ajo ka paralajmëruar se koha po mbaron për të vendosur mbrojtje, përndryshe sipas saj, biznesi do të shembet në ujë.

Zonja Strom tha: “Gradualisht gjatë ditës plasaritjet sapo u bënë më të mëdha dhe më të mëdha”.

Çarja thuhet se u shfaq vetëm disa orë pasi Stuhia Emma përfshiu këtë pjesë.

Një video droni, e cila është publikuar nga hoteli, tregon një zonë shkëmbore pranë pjesës së prapme të ndërtesës.

Pamjet qartë tregojnë të çara të mëdha, të çara në kopshtin e hotelit, vetëm disa metra larg ndërtesës.

Ndërsa znj. Strom është e qartë se nuk ka rrezik të menjëhershëm për publikun, ajo thotë se ajo ka vendosur të anulojë rezervimet e natës në hotel.

Por ajo tha se kafeneja dhe restoranti mbeten të hapura si zakonisht.