Si u hap java ne kursin e kembimit, ja me sa blihen e shiten dollari dhe euro

1502
0

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan blihet me 95.5 lekë dhe shitet me 96.3 lekë.

Monedha evropiane euro do  blihet me 103.6 lekë dhe do shitet me 104.2 lekë, ndërsa franga zvicerane do blihet me 107.8 lekë dhe do shitet me 108.8 lekë.

Ndërkohë paundi britanik sot do blihet me 120.6 lekë dhe do shitet me 121.6 lekë.