“Si ndihesh të jesh gruaja e një politikani që nuk ka fituar asnjë betejë?”, përgjigjja e bashkëshortes se Bashës lë pa fjalë ndjekësin

1468
0

Gruaja e kryedemokratit Lulzim Basha, Aurela ia ka numëruar të gjitha fitoret e bashkëshortit të saj, pasi u pyet nga një ndjekës.

Një qytetar, me emrin Nardi Haxhiu, e ka pyetur Aurelën në një nga postimet që ajo ka bërë në rrjetet sociale, se si ndihet që është gruaja e një politikani që s’ka fituar asnjë betejë politike.

Në përgjigje, Aurela Basha numëron të gjithë triumfet e kreut të PD-së.

Nardi Haxhiu: Si ndihesh të jesh gruaja e një politikani që nuk ka fituar asnjë betejë politike?

Aurela Basha: Duket se nuk e njeh. Më vjen keq për ty. Unë ndihem super, sepse ai ka fituar si askush tjetër, beteja të paimagjinueshme për PD-në. Në vitin 2005 mundi Ben Ahmetajn, në një zonë që nuk kishte votuar kurrë PD-në. më 2009 fitoi Elbasanin, në 2011 mori 50 mijë vota më shumë për PD-në në Tiranë dhe mundi Ramën, më 2016 fitoi betejën për dekriminalizimin etj etj etj. Ka bërë edhe opozitën më të fortë, duke pasur të gjithë kundër. Po deshe më, më thuaj.

Nardi Haxhiu: Si ndihesh të jesh gruaja e një politikani që nuk ka fituar asnjë betejë politike?

Aurela Basha: Duket se nuk e njeh. Më vjen keq për ty. Unë ndihem super, sepse ai ka fituar si askush tjetër, beteja të paimagjinueshme për PD-në. Në vitin 2005 mundi Ben Ahmetajn, në një zonë që nuk kishte votuar kurrë PD-në. më 2009 fitoi Elbasanin, në 2011 mori 50 mijë vota më shumë për PD-në në Tiranë dhe mundi Ramën, më 2016 fitoi betejën për dekriminalizimin etj etj etj. Ka bërë edhe opozitën më të fortë, duke pasur të gjithë kundër. Po deshe më, më thuaj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.