Si asnjëherë më parë/ Zbulohet iniciativa e re e qeverise, Rama: Qeveria do të japë lekë për femijet tuaj nese pas shkolles ..

438
0

Kryeministri Edi Rama tha se qeveria ka vendosur fonde të konsiderueshme për nevojat e fëmijëve për art, teknologji, apo sporte pas shkolle. 

Rama u shpreh më tej se qeveria e tij ka prioritet fëmijët duke theksuar se një fond me lëkë është vendosur për të plotësuar nevojat e tyre pas shkolle. 

“Qeveria ka prioritet fëmijët në sensin e mbështetjes ekonomike. Në këtë rast ideja është për të shkuar me lart dhe kemi vendosur si asnjëherë më parë fonde (lekë) të konsiderueshme për të adresuar nevojat e fëmijëve në art, teknologji, zeje pas shkolle”, tha Rama.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.