Shtimi i rasteve me koronavirus, mjekët shqiptarë paralajmërojnë: Do mbyllen kufijt

680
0

Ditet e fundit eshte rritur ndjeshem numri i te infektuarve me koronavirus ne vendin tone aq sa dhe mjeket nuk e prisnin

Elona Meta Haubrich, kryetarja e Federatës së Mjekëve Shqiptarë në Europë thote se:

Duhet të merren masa sepse po rriten fatalitetet dhe rrezikoni t’ju mbyllen kufijtë deri në fund të vitit.

Duke ju referuar situatës, Federata e Mjekëve Shqiptarë në Europë ka nisur një sërë sugjerimesh për qeverinë dhe popullatën.

Maska të vendoset me detyrim. Të rishikohen aktivitetet, të hartohen protokolle, të shtohen testime.

Mbi 3 mijë mjekë shqiptarë që punojnë në Europë dhe janë pjesë e federatës, janë vetëofruar për të ndihmuar me ekspertizë mjekësore në hartimin e protokolleve të sakta për të parandaluar përhapjen e virusit në vendin tonë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.