Pallati lëviz si kuti shkrepse, pamjet që bënë xhiron e botës nga tërmeti 7.4 ballë në Meksikë

398
0

Dalin të tjera pamje tro.nditëse nga tërmeti me magnitudë 7.4 të shkallës rihter, që tronditi Meksikën, dy ditë më parë.

Siç mund ta shihni në videot e publikuara në rrjetet sociale, një ndërtesë disa-katëshe ‘shkundet’ nga lëkundja e fortë e tërmetit, apo uji që lëviz në pishinë.

Pallatit lëkundet sikur të ishte prej kartoni, kurse në disa zona trotuari u nda dhe në mes. Si u raportuar ditë e djeshme lëkundjet e forta sizmike zgjatën gati një minutë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.