SHBA publikon listën e zezë me politikanët shqiptarë që u ndalohet hyrja në Amerikë

681
0

Zyra Amerikane për Kontroll të Aseteve të Huaja, që funksionon në kuadër të Thesarit Amerikan, ka përditësuar listën e personave të cilëve u ndalohet hyrja në SHBA, dhe ka shtuar mjaft politikanë kosovarë.
Si person që i ndalohet hyrja në SHBA është zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, vëllai i kryeministrit, deputeti Daut Haradinaj nga AAK, si dhe Rexhep Selimi nga Vetëvendosje.
Lista vazhdon me kryetarë Komunash, mes të cilëve , Ramiz Lladrovci, kryetar i Komunës së Drenasit, ish-kryetari i Komunës së Skenderajt, Sami Lushtaku, si dhe ish-deputetët e PDK-së, Azem Syla e Rrustem Mustafa.
Lista:
Fatmir Limaj
Daut Haradinaj
Rexhep Selimi
Sami Lushtaku
Rrustem Mustafa
Azem Zyla
Ramiz Lladrovci
Emrush Xhemajli
Gafurr Elshani
Sabit Gashi
Skënder Habibi
Avdyl Jakupi
Ismet Kryeziu
Isak Musliu
Maliq Ndrecaj
Emrush Suma
Sami Ukshini
Muhamet Xhemajli
Haradin Bala
Besnik Kelmendi
Elvis Kelmendi
Liridon Kelmendi
Naser Kelmendi
Safet Durguti./ I.M-Dritare.net