Karroca me kalë shkakton kaos në qytet, 3 të plagosur

1533
0

Një karrocë me kalë në Central Park, Manhatan, me tre pasagjerë u përplas pasi kali u frikësua nga hapja e një çadre.

Kali, me emrin Arthur, po pinte ujë, Central Park South kur çadra u hap nga një person që sipas New York Daily News edhe ai po bërtiste.

Ai hodhi shoferin pasi dëgjoi këtë tingull, dhe vrapoi për në rrugë të dielën rreth orës 13:00.

Një dëshmitar tha se kali po vraponte drejt trafikut të makinave.

Kali përfundoi mes një rradhe makinash të parkuara dhe një furgoni të verdhë. Shumë automjete mbetën të dëmtuara.

Një dëshmitar tha se duhesin pesë persona duke përfshirë edhe shoferin e kalit për ta qetësuar kalin. Të gjithë pasagjerët u dërguan në spital pasi kishin pësuar lëndime të lehta.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.