S’e kishit dëgjuar asnjëherë, emri i djalit të Erion Veliajt paska kuptim vërtetë shqiptar

709
0

3 ditë më parë, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, u bë baba për herë të parë. Bashkëshortja e tij Ajola solli në jetë një djalë, të cilin çifti vendosën ta pagëzonin me emrin e veçantë Kajan.

Vetë Veliaj e zbuloi ditën e djeshme emrin e vogëlushit, duke publikuar edhe një kolazh me foto në rrjetet sociale.

“Ne u bekuam këtë fundjavë me birin tonë Kajan – tironsin më të ri në qytet! Mirënjohje nga zemra krye-Doktorit të Tiranës Orion Glozheni, dhe Gencit, Dritës e Valit nga ekipi i tij i mrekullueshëm tek Materniteti i ri. Shumë dashuri e mirënjohje për gjithë urimet tuaja!”- shkroi kryebashkiaku.

Mirëpo pas nje kerkimi ne google rezulton se Kajan eshte emri i nje fshati ne Belsh ne qarkun e Elbasanit. Nuk dihet ende arsyeja pse Ata kanë zgjedhur një emer të tille megjithate ai eshte nje emer i bukur shqiptar
Urojme qe Kajani i vogël ta gëzojë emrin e tij të bukur

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.