Salla ngrihet në këmbë kundër fitores së Enedës, duan Fifin

851
0

Këngëtarja Eneda Tarifa u shpall fituese e “Kënga Magjike 2019”.

Në Pallatin e Kongreseve, mbrëmë u mbajt nata finale e festivalit të këngës “Kënga Magjike 2019”.

Fituesja festivalit u shpall Eneda Tarifa me këngën “Ma zgjat dorën”.

Ndërsa vendin e dytë e zuri Fifi me këngën “Marova”, dhe atë të tretin Anxhela Peristeri me këngën “Dikush i Imi”.

Meqenëse u shpall fituese Eneda, publiku u çua në këmbë duke kërkuar Fifin si fituese. Edhe vetë Eneda e ka vlerësuar performancën e saj dhe pasi mori çmimin tha se po të kishte mundësi do ta ndante përgjysmë me Fifin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.