Fëmijët e pyesin: ‘A dole në 4:30 të lyeje shkallët’, Erion Veliaj sqaron situatën

311
0

Në emisionin e djeshëm të “Shiko kush luan”, protagonistë ishin 8 fëmijët e prekur nga tërmeti i 26 nëntorit.

Ata u bënë pjesë e lojërave të ndryshme dhe bashkë me ta u bashkua edhe kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.

Gjatë njërës prej lojërave fëmijët e pyetën Kryebashkiakun: “A e lyeve murin që të tha xhaxhi Edi?”.

Veliaj sqaroi se kjo kërkesë nuk ishte për të por për administratorin e pallatit dhe tha se ishte zbatuar direkt.

“Ajo kërkesë nuk ishte për mua në fakt po ishte për administratorin e pallatit dhe ai i ziu e leu që atë ditë, jo në 4:00 të mëngjesit”, u shpreh kryebashkiaku i Tiranës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.