Reshje dhe rebeshe, ja tabela e motit për 5 ditët e javës

774
0

SHMU për këtë javë parashikoi mot të ndryshueshëm përgjatë javës.

Të martën në mbrëmje, do të kemi një situatë e qendrueshme.

Reshjet do të rikthehen kryesisht të mërkurën, në formën e rrebesheve, më tepër në jug e lokalisht në zonat e ulëta me shkarkesa elektrike.

Gjatë ditës së enjte e të premte moti do të jetë kryesisht i qendrueshëm, por reshjet e shiut do të marrin hera herës karakter lokal.

Era dominuese jugore, gjatë gjithë kësaj periudhe që po lemë pas, gradualisht do të dobësohet prej mesditës së të hënës, duke sjellë dhe rënie të dallgëzimit. Në zonën e Alpeve dhe Gramozit, majat e maleve do të mbulohen nga bora.

Temperaturat do të luhasin si në tabelën më poshtë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.