Rama i dorëzon çelësin e shtepise familjes në Dajt por dera s’hapet. Ja momenti i sikletshëm (Video)

661
0

Një moment i sikletshem ka ndodhur sot kur kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga kryebashiaku Erion Veliaj shkoi që t’u dorëzonin çelestat e banesës së re familjes Dervishi në Dajt . Banesa në fjalë u rikonstruktua pasi u dëmtua nga tërmeti i 21 shtatorit.

Pas Rama i dorëzoi asaj çelësin, e zonja e shtëpisë përpiqej që të hapte derën, kjo e fundit nuk hapej.

Ndonëse e moshuara tentoi disa herë, ka ndërhyrë kryebashiaku Veliaj që ta hapte, dhe pas disa provash ai ia doli.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.