Rama feston sot ditëlindjen, por i bën vetes urimin që nuk pritej

754
0

Përtej tensioneve politike, sot është një ditë e veçantë për kryeministrin Edi Rama. Kreu i qeverisë feston sot 55-vjetoin e lindjes.

Ndërkohë, ditëlindja e tij përkon me atë të SHBA-ve. Në një postim të publikuar vetëm pak minuta më parë, Rama uron Shtetet e Basgkuara për ditën e Pavarësisë.

“MIRËMËNGJES

dhe në këtë ditëlindje të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, miqve e aleatëve më të mëdhenj të Shqipërisë dhe shqiptarëve, ju priftë e mbara të gjithëve”, shkruan Rama, ndërsa të shumtë janë komentuesit, të cilët kanë uruar kryeministrin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.