‘Pse nuk të pëlqen të martohesh?’, djaloshi vë në siklet Spartak Ngjelën, ja si pergjigjet avokati

484
0

Avokati i njohur Spartak Ngjela ishte mbrëmjen e sotme i ftuar në ‘Në kurthin e Piter Panit’. Vogëlushët i bënë pyetje nga më të ndryshmet, një ndër të cilat ishte “Pse nuk je martuar apo nuk të pëlqen që të martohesh?”.

Avokati iu përgjigj vogëlushit duke i thënë se është ndjerë më i lirë pa u martuar. “Më dukej vetja më i lirë mos të martohesha, por ju mos e bëni këtë”, tha ai. 

Më tej avokati shtoi se njeriu duhet të martohet që të krijojë pasardhës dhe për të pasur një grua me të cilën do të bashkëpunojë në jetë.