Pija që largon helmet nga trupi: e pini para se të flini dhe dhjami në bark do të zhduket!

692
0

Çdo njeri prej nesh ka shtuar peshë pergjatë jetës se tij dhe ne të gjithë kemi kërkuar menyra ose receta për ta hequr atë peshë të fituar. Organet e spastrimit janë: mëlçia, mushkëritë, veshkat dhe zorra e trashë. Pesha e tepert mund të përfshijnë elemente që në të vërtetë parandalojnë funksionimin e duhur të trupit, duke rezultuar në akumulimin e yndyrës rreth belit (barkut).

Sot ju paraqesim një pije që do t’ju ndihmojë të largoni toksinat nga trupi juaj, të rritni metabolizmin tuaj, të përmirësoni imunitetin dhe të eliminoni yndyrën e barkut në një periudhë të shkurtër kohore.

Përbërësit:
– Gjysme limoni.
– Një tufë majdanoz
– Një kastravec
– Një copë rrënjë xhenxhefili
– 1/3 e një gote uji

Udhëzime:
Pritini kastravecat në feta dhe grini majdanozin në mënyrë që të mund të merrni së paku 1 lugë çaji. Pastaj, vendosini përbërësit në një blender dhe përzieni mirë deri sa të merrni një përzierje homogjene. Nëse dëshironi të ëmbëlsoni pije, shtoni pak mjaltë.

Perdorimi:
Ju duhet ta merrni këtë pije cudi-berese para se të shkoni për të fjetur. Kombinoje atë me disa ushtrime të përshtatshme dhe një dietë të shëndetshme dhe kjo do t’ju ndihmojë të heqni qafe yndyrën e tepërt, të rrisni metabolizmin tuaj dhe të përmirësoni shëndetin tuaj të përgjithshëm shumë shpejt