Pamje të trishta nga Venecia, ja cfarë po ndodh atje në këto momente

584
0

Italia ka shpallur gjendjen e emergjencës në qytetin e Venecias, pasi niveli i ujit në qytetin Italian arriti në 1.87 metra, duke përmbytur bazilikën historike dhe duke sjellë ndërprerje të energjisë elektrike.

Me shumë se 80 % e qytetit lagunë të mbrojtur nga UNESCO, ishte nën ujë kur batica arriti pikun. Kryeministri i Italisë Giuseppe Conte dhe njoftoi lëvrimin e shpejtë të fondeve për lehtësimin e situatës.

Ndërkohe edhe ditën e nesërme pritet mot i rënduar si dhe ngritje e livelit të ujrave kështu autoritetet lokale kanë paralajmëruar sërish

Në këtë link mund të shihni qytetin e Venecias Live

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.