Pa Stërvitje, pa Dietë – Përdorni këto 3 hapa për të zvogëluar barkun 5cm në 7 ditë!

868
0

-Hapi 1: Uji që pini të jetë ujë të vakët.
Sigurohuni që të konsumoni të paktën 3 litra ujë në ditë, dmth., Duhet të konsumoni të paktën 10-12 gota ujë të vakët çdo ditë. Uji i vakët e bën trupin tonë metabolikisht aktiv, gjë që gjithashtu na ndihmon të zvogëlojmë yndyrën e trupit.

-Hapi 2: Pini ndonjë lloj pije për humbje peshe sipas dëshirës suaj.
Këtu është një e mirë: Shto fara xhenxhefili dhe fara qimnon në ujë të valë dhe lëreni të vlojë për 5 minuta dhe sigurohuni që uji të bëhet kafe. Trazojeni dhe pija për humbjen e peshës është gati.

Perdorni një gotë me këtë pije, 30 minuta para çdo vakt, qoftë mëngjes, drekë apo darkë. Kjo pije do të zvogëlojë urinë tuaj për ushqime të yndyrshme dhe jo të shendetshme dhe ndihmon tretjen .

-Hapi 3: Synimi në pjesët e vecanta të trupit.
Në cdo pjese që dëshironi të humbni yndyrën, përdorni shtresë të trashë vazeline mbi atë zonë dhe mbështilleni me fletë plastike ose polietileni dhe e lini atë gjatë gjithë natës. Kjo do të rrisë temperaturën e lëkurës në ato zona dhe do të fillojë të djegë shtresat e tua të yndyrës nën lëkurë.

Burimi:homehealthyrecipes.com
©gatuajshendetshem/përktheu a.sulmina/