OBSH vjen me lajmin e mirë: Me në fund në të gjithë botën do të ketë..

304
0

Më në fund, OBSH ka njoftuar lajmin e mirë përsa i përket betejes përballë pandemisë së koronavirusit.

“Kemi shumë shpresa për brenda këtij viti të kemi një vaksinë kundër koronavirusit”, kjo ishte deklarata e fundit e kreut të OBSH, Tedros Adhanom Ghebreyesus, në fund të një takimi të komitetit ekzekutiv të organizatës që zgjati për dy ditë.

Aktualisht, në të gjithë botën janë duke u zhvilluar 40 vaksina të ndryshme, përfshirë këtu dhe atë të universitetit të Oksfordit që ndodhet në faza testimi më të avancuara.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.