O Zot sa prekëse/ Publikohet letra që Alvin i kishte dërguar babait kur ishte në kamp: Të lutem babi…

343
0

Djaloshi Alvin Berisha, është rikthyer sërish në vëmendjen e mediave. Rrjeti ndërkombëtar EuroNews, ka publikuar një letër të Alvinit, që i drejtohej babait të tij Afrimit.

Letra ështe shkruar gjatë kohës kur Alvin ka qenë në kampin Al Hol, ku tregon se e ka marrë shumë malli dhe kërkon ta marrë në shtëpi.  

“Përshëndetje babi, si je? Jam unë, djali yt Jusuf- emri im shqiptar është Alvin. Më mungon babi. Më merr në shtëpi të lutem. Dua të shkoj në shtëpi. Të dua dhe më mungon. Djali yt, Alvini,” thuhet në letër.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.