‘Nuk e dija që ishin helmuese’ Gruaja helmon për vdekje vjehrrin dhe vjehrrën me kërpudha

326
0

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Australi, ku 3 persona kanë ndërruar jetë pasi kanë ngrënë kërpudha helmuese.

Gjithçka ka ndodhur pasi Erin Patterson gatoi mish viçi me kërpudha dhe ia serviri vjehrrës, vjehrrit dhe motrës së vjehrrës për t’i ngrënë. Ata pësuan një reaksion të rëndë, që rezultoi dhe fatale. Po ashtu, burri i kësaj të funit është në një gjendje kritike.

Gruaja, tashmë e arrestuar me akuzën për vrajse, deklaroi se nuk e dinte se kërpudhat ishin helmuese dhe se kishte përdorur disa kërpudha të thata, por nuk e dinte se ato ishin helmuese.