Një tjetër lëkundje e fortë u ndie mëngjesin e sotëm, ja ku ishte epiqendra

1794
0

Një lëkundje e re sizmike sapo është shënua në vend.

Lëkundja është ndjerë jo pak në Tiranë, duke krijuar panik te qytetarët.

Termeti i fundit ra pak minuta më parë në orën 08:26 me thellësi 5 km, 16 km larg Vorës me magnidutë 4.2.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit në vend, mbrëmjen e djeshme dhe mëngjesin e sotëm ka pasur 13 pasgoditje.

Pas tërmetit të 26 nëntorit, paslëkundjet kanë qenë magnitudë që ka ardhur gjithnjë e në ulje

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.