E njoh atë që po kalojnë shqiptarët/ Merkel i shkruan Ramës, dhe jep lajmin e madh

1217
0
Kancelarja Gjermane, Angela Merkel dhe kryeministri Shqiptar, Edi Rama, gjate konferences permbyllese pas Samitit me vendet e Ballkanit Perendimor I mbajtur ne Berlin./r/n/r/nGerman Chancellor Angela Merkel and Prime Minister of Albania Edi Rama durin a press conference after the session of "West Balkan Conference" at the chancellery in Berlin. The leaders of Albania, Kosovo, Croatia, Bosnia-Herzegovina, Slovenia, Serbia, Montenegro and Macedonia are participating in the conference that also includes Austrian Chancellor Werner Faymann and European Commission President Jose Manuel Barroso.

Kancelarja e GJermanisë, Angela Merkel i ka dërguar një letër kryeministrit Rama, për gjëndjen e vështire në të cilën ndodhet vendi pas tërmetit të 26 nëntorit.

Kancelarja shpreh keqardhjen për jetët e humbura dhe dhimbjen e shqiptarëve, teksa premton mbështetje për popullin tonë.

“Do të doja t`ju përcillja ngu.shëllimet e mia më të sinqerta. Mendimet tona janë me të afërmit e vi.ktimave dhe me të lënduarit. E njoh dhi.mbjen që ju dhe familjet tuaja po përjetoni. Duam t`ju shprehim keqardhjen tonë më të thellë, për ju dhe të gjithë ata që humbën njerëzit e tyre të dashur pas tërmetit. I urojmë të pla.gosurve shërim të shpejtë. Gjermania dhe Bashkimi Europian do t`iu mbështesin në një moment të tillë të vështirë“, ka shkruar kancelarja gjermane.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.