VIDEO/ Një mori mizash pushtojnë Rusinë, njerëzit mbyllen brenda

1130
0

Një ‘murtajë’ e frikshme dhe misterioze ka përfshirë fshatrat e largëta ruse këtë javë duke shkaktuar pretendime se qindra mijëra miza që pushtuan zonën ngjanin si pjesë e një “skenari apokaliptik”.

Ky skenar tronditës u zbulua në disa fshatra të largëta Ruse këtë javë, duke bërë që zyrtarët të nisin një hetim mbi misterin.

Qindra mijëra miza zbritën në fshatrat përgjatë rajonit malor të Uralit të Rusisë këtë javë.

Mizat e mëdha kanë ngjallur panik mes fshatrave, mes frikës se mizat mund të përhapnin sëmundje tek banorët.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.