Ndryshimi i MOTIT për javën që vjen, ja cfarë na pret..

4844
0

MOTI 6 Gusht/ Sipas sinoptikaneve, Moti do të përmirësohet gradualisht duke filluar nga dita e diel në thuajse gjithë vendin.

Hakil Osmani: DIten e diel, rreth orës 10 të mesditës pritet që reshjet të spostohen në zonat qendrore dhe veriore duke bërë që zonat jugore të kenë rikthim të kthjellimeve, të cilit pritet të jenë thuajse në gjithë territorin.

Sa i përket javës së ardhshme, parashikohet që të dominojë moti i mirë dhe i qëndrueshëm.

Hakil Osmani: Do kemi intervale të gjata me kthjellime, më prezente në vijën bregdetare…

Temperaturat do të rriten gradualisht gjatë javës, maksimumet pritet të shkojnë deri në 36 gradë Celsius.