Ndodh per here te pare ne Shqiperi, Ilir Meta merr vendimin e papritur: Nga sot ndryshon ..

1047
0

Per here te pare ne historine e Shqiperise pluraliste ndodh qe nje parti te ndryshoje emrin e saj, ndryshon ne thelb ideologjia, ndryshon ne thelb koncepti i saj. Duke filluar nga sot, Lëvizja Socialiste për Integrim do të quhet Partia e Lirisë. Në Konventën Kombëtare të mbajtur në Pallatin e Kongreseve, Ilir Meta i cili u rikthye në parti pasi përfundoi mandatin e Presidentit të Republikës, foli për referendumin, si e vetmja rrugë që Shqipëria t’u rikthehet qytetarëve.

Me ndryshimin e emrit, Komitetit Organizator i partisë do të drejtohet nga Ilir Meta dhe zv/kryetar do të jetë Agim Nesho. Monika Kryemadhi ka dhënë dorëheqjen nga LSI-ja.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.