Moti sërish me luhatje/ Ja si do të jetë koha gjatë ditëve të para të Prillit

432
0

Mëngjesin e së hënës temperaturat minimale mund të shkojnë deri në 5 gradë në disa zonat malore të Shqipërisë, ndërsa maksimalja do të jetë 18 gradë.

Pastaj 7 ditë të tjera pritet të kemi mot të nxehtë me temperaturat maksimale që do të sillen prej 18 deri 22 gradë, me përjashtim të premtes, kur maksimalja do të jetë 19 gradë dhe do të ketë edhe reshje shiu.

Javën e tretë të prillit pritet të ketë temperatura më të ulëta dhe për 5 ditë do të ketë edhe reshje shiu.