“Më dhunonte dhe më kërcënonte se do më vriste vëllain”, moderatorja e njohur rrëfen për ish të dashurin

562
0

Moderatorja Gerta Heta ka qenë e ftuar në emisionin Oktapod.

Ajo ka folur për jetën e saj private dhe ka treguar një histori të pa zakontë që ka përjetuar në adoleshencë.

Heta tregoi se në moshën 18-vjeçare ka qenë e lidhur për herë të parë, por i dashuri i saj ushtronte dhunë ndaj saj. Më tej ajo tha se donte të ndahej pas dhunës së vazhdueshme por ai e kishte kërcënuar se do të vriste të vëllanë.

Gerta vijoi edhe disa kohë në këtë lidhje deri kur e ëma i dalloi shenjat e trup dhe i tregoi të vërtetën. Gjithashtu ajo theksoi se një vit rresht prindërit e saj e shoqëronin kudo dhe se u desh ndihma e policisë që kjo histori të mbyllej.

Në videon më poshtë deklarata e saj.