Kursi i këmbimit/ Rritet Dollari, ja cfare ndodhi me Euron sot

356
0

Sipas kursit valutor vendas, dollari amerikan e ka mbylli javën në rritje. Diten e sotme, nje dollar blihet me 105.50 lekë dhe shitet me 106.40 lekë. Nderkaq monedhaeuropiane ka vijuar të ruajë të njëjtën vlerë, duke u këmbyer me 123.70 lekë në blerje dhe 124.20 lekë në shitje.

Franga zvicerane, nga ana tjetër, ka ndjerë rënie në blerje, duke u këmbyer me 115.20 lekë, ndërsa në shitje ruan të njëjtën vlerë, duke u këmbyer me 116.20 lekë. Sa i takon paundit britanik, vazhdon të këmbehet me 136.20 lekë në blerje, ndërsa shitet me 137.10 lekë, duke ndjerë kështu një rënie të lehtë.

Ndërkaq, lira turke është rritur lehtë në blerje dhe këmbehet me 11.90 lekë, ndërsa shitet me 13.30 lekë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.