Korçë, lëkundje të forta tërmeti

528
0

Korça tronditet sërish nga tërmeti. Gazetarja Lorena Kodra raportoi për “BalkanWeb” se lëkundje të fuqishme tërmeti janë ndjerë pak minuta më parë. Banorët kanë dalë nga shtëpitë shumë të tronditur dhe në panik.

Sipas qendrës sizmike europiane, tërmeti ka qenë me magnitudë 4.5 të shkallës Rihter me epiqendër 10 km në jugperëndim të Bilishtit, në orën 16:21.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.