Javë me reshje shiu, temperaturat nuk ndryshojnë por në fundjavë vjen e papritura

1558
0

Sipas sinoptikanes pritet qe mbremjen e sotme dhe diten e marte dhe të merkure te kete nje shkeputje te rreshjeve ne teritor duke u perqendruar vetem ne skajin verior të Shqipërise per të rinisur ditën e enjte me te njejtin intensitet si ai i dites se sotme te pjesen me te madhe te territorit

Gjatë kesaj jave temperaturat do te qendrojne konstante pa ndryshuar dhe gjatë fundjavës datat 10-13 nentor prien jo vetem reshje te dendura por edhe renie te temperaturave duke shkuar deri ne 1 apo 2 grade.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.