Ja lista e makinave që vidhen më lehtë. Po makina juaj është këtu?

768
0

Një studim i bërë së fundmi nga ekspertë të makinave është bërë edhe një listë me mjetet që vidhen më kollaj.

Ato mund të grabiten ose hakon në mënyrë të lehtë. Kjo listë është përpiluar nga kompania gjermane ADAC, dhe duket se pronarët e veturave BMW dhe Audi janë ndër më të rrezikuarit nga grabitësit.
Sipas studimit makinat që figurojnë në listën e mëposhtme janë më të lehta për tu grabitur.

Lista e plotë e makinave:

Audi: A3, A4, A6

BMW: 730d

Citroen: DS4 CrossBack

Ford: Galaxy, EcoSport

Honda: HR-V

Hyundai: Santa Fe CRDi

Kia: Optima

Lexus: RX 450h

Mazda: CX-5

Mini: Clubman