Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët për ditën e mërkurë, 09 tetor 2019

369
0

PArashikimi i motit për ditën e mërkurë datë 09 Tetor  në vendin tonë. Sipas parashikimeve pritet të dominohet nga kthjellimet dhe vranësira  të pakta në relievet malore me prani të mjegullës përgjate luginave.

Era pritet të jetë e lehtë me drejtim kryesor Veriperëndim (NW) me shpejtësi  7m/sek në bregdet. 

Valëzimi do të  jetë i forcës 2  lartësi  vale 0,3  deri në 0,5 metër  në det  të hapur. 

Temperaturat min dhe max 

Zonat  malore         8/24°C 

Zonat e  ulëta          8/28°C

Zonat  bregdetare   15/28°C

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.